NOVÉ UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ, RYCHLEJŠÍ ZPRACOVÁNÍ DAT A DALŠÍ

 

S potěšením Vám přinášíme informaci o nejnovější aktualizaci softwaru senseFly pro plánování letů eMotion. Verze eMotion 3.11 obsahuje několik vzrušujících nových funkcí, které usnadňují plánování a provádění vaší mise ještě více než kdykoli předtím. Bylo přidáno i několik funkcí pro usnadnění práce se softwarem, které si určitě oblíbíte.

Aktualizované uživatelské rozhraní (UI)

Předchozí verze softwaru eMotion 3.10 přinesla nový design panelu dronu. S verzí 3.11 je tento nový design promítnut do celého uživatelského prostředí softwaru.

Nový vzhled je čistý, moderní a usnadňuje jak plánování a provádění misí, tak samotné ovládání softwaru. Byly aktualizovány i ikony pro rychlejší a snazší zjištění detailů a parametrů letu.

Navíc je vše rychlejší a snazší k nalezení díky designu, který klade potřeby uživatele na první místo.

Rychlejší zpracování dat

Rychlejší získání obrazových dat však vždy nemusí znamenat i rychlejší zpracování.

Pro zrychlení zpracování došlo v eMotion 3.11 k úpravě algoritmu zápisu orientace snímků, díky čemuž je dosaženo úspory času o 35-40 %, pokud je ve fotogrammetrickém softwaru Pix4Dmapper použita volba „Použít přesnou polohu a orientaci“.

Ve verzi eMotion 3.11 nejsou snímky v reálném čase označovány pouze jejich polohou, ale je přidána i orientace snímků dle inerciální jednotky dronu, čímž dojde k urychlení úvodního kroku zpracování v Pix4D. Párování jednotlivých snímků je díky tomu robustnější, čímž je dosaženo kvalitnějších výstupů u náročných nebo opakujících se vzorů. Ve výsledku to přináší lepší kvalitu výsledného mračna bodů a ostřejší ortosnímky. Zjednodušeně řečeno – lepší kalibrace snímků přináší větší robustnost digitálního modelu a kvalitnější výsledky.

Import 3D bloku mapování z KML a další zlepšení

eMotion 3.11 přichází s dalšímy nástroji, které zlepšují kvalitu práce s tímto softwarem.

Například je nyní možné importovat blok pro 3D mapování z KML.

Navíc byla přidána možnost zobrazit si misi letu v  pokročilém vizualizačním nástroji Google Earth nad terénním modelem s vysokým rozlišením pro bezpečnější a efektivnější plánování letu.

Dále nová verze eMotion 3.11 přináší i snazší zobrazení již provedených letů, kdy se při vybrání záznamu v zápisníku letů pro snazší orientaci zobrazí jak odpovídající detaily letu, tak jeho trajektorie.

Pokud byste se chtěli dozvědět více informací o novinkách v eMotion 3.11, neváhejte nás kontaktovat.