Příslušenství pro DJI

Zenmuse L1

 

Řešení lidar + RGB kamera pro bezpilotní letecký průzkum

Zenmuse L1 integruje lidar modul Livox s vysoce přesnou IMU jednotkou a fotoaparátem s 1 palcovým CMOS čipem na 3 osém stabilizovaném gimbalu. Při použití s Matrice 300 RTK a DJI Terra tvoří Zenmuse L1 kompletní řešení, které vám poskytuje 3D data v reálném čase po celý den, efektivně zachycuje detaily složitých struktur a poskytuje vysoce přesné rekonstruované modely.

 • Integruje modul lidar, RGB kameru a vysoce přesnou IMU jednotku
 • Vysoká účinnost až 2 km2 při jediném letu [1]
 • Vysoká přesnost: Vertikální přesnost: 5 cm / Horizontální přesnost: 10 cm [2]
 • Rychlost skenování: 240 000 bodů / s
 • Podporuje 3 odrazy [3]
 • Dosah detekce: 450 m (80% odrazivost, 0 klx)
 • Stupeň krytí IP44
 • Živý náhled mračna bodů

 

Digitalizujte bez kompromisů

Generujte modely mračna bodů v reálném čase a získejte až 2 km2 dat během jednoho letu [1] pomocí lidar modulu Livox se 70 ° FOV a RGB kamerou s 1 palcovým senzorem.

Bezkonkurenční přesnost

Vytvořte na centimetr přesné rekonstrukce díky vysoce přesné IMU, kamerovému senzoru pro přesné polohování a začlenění dat GNSS.

Modul lidaru Livox

 • Rámový Lidar s až 100% efektivními výsledky mračna bodů
 • Rozsah detekce: 450 m (80% odrazivost, 0 klx) / 190 m (10% odrazivost, 100 klx)
 • Efektivní rychlost skenování: 240 000 bodů/s
 • Podporuje 3 odrazy [3]
 • Režim řádkového skenování a režim neopakujícího se skenování

RGB kamera

 • 20 MPix
 • 1 palcový CMOS
 • Mechanická závěrka

Vysoce přesná IMU

 • Přesnost: 0,025 ° (náklon / sklopení) / 0,08 ° (otočení)
 • Kamerový senzor pro přesné polohování
 • Kombinování dat GNSS, IMU, RGB

Živý náhled mračna bodů

Zobrazení mračna bodů v reálném čase poskytují okamžité informace přímo na místě, takže operátoři mohou rychle přijímat kritická rozhodnutí.

Kvalitu práce v terénu můžete také ověřit kontrolou dat mračna bodů bezprostředně po každém letu.

Měření a vysvětlivky

Získávejte a komunikujte kritické dimenze na modelu mračna bodů pomocí měření a anotací.

Jednorázové následné zpracování

DJI Terra spojuje data IMU a GNSS pro výpočty mračna bodů a jeho reálné barvy a navíc provádí výpočty dat POS, takže můžete bez námahy generovat rekonstruované modely a protokoly o přesnosti.

 

[1] Více než 30 minut, při rychlosti 10 m/s, výšce letu 100 m, postranním překryvu 20 % a hustotě mračna bodů > 200 bodů/m2
[2] Výška letu: 50 m
[3] Při záznamu dvou nebo tří odrazů je rychlost skenování 480,000 bodů/s

Zenmuse L2

 

Výkonný dosah, zvýšená přesnost

 

Zenmuse L2 integruje rámový LiDAR, vlastní vysoce přesný systém IMU a mapovací kameru 4/3 CMOS RGB, což letovým platformám DJI poskytuje přesnější, efektivnější a spolehlivější sběr geoprostorových dat.

Při použití se systémem DJI Terra poskytuje hotové řešení pro sběr 3D dat a vysoce přesné následné zpracování.

 • Vysoká přesnost
  Vertikální přesnost: 4 cm;
  Horizontální přesnost: 5 cm [1]
 • Výjimečná efektivita
  2,5 km2 pokryté během jediného letu [2]
 • Vynikající průnik
  Menší laserové body, hustší mračna bodů
 • Rozsah detekce [3]
  250m @10% odrazivost, 100klx
  450m @50% odrazivost, 0klx
 • 5 odrazů
 • Komplexní řešení [4]
 • Zobrazení mračna bodů LiveView
 • Zpracování jedním kliknutím v DJI Terra

 

Integrované řešení LiDAR
Díky výkonnému hardwaru umožňuje L2 přesné skenování složitých objektů v rozšířeném rozsahu a rychlejší získávání mračna bodů. Během operací mohou uživatelé na místě prohlížet, přehrávat a zpracovávat modely mračna bodů, přičemž protokoly o kvalitě generuje aplikace DJI Terra, která nabízí jednoduché řešení na jednom místě pro zvýšení celkové efektivity. Uživatelé tak mohou dosáhnout vysoce přesných výsledků mračna bodů s následným zpracováním na jednom místě.

Přesnost na vysoké úrovni
Kombinací GNSS a vysoce přesné IMU vlastní konstrukce dosahuje toto řešení vertikální přesnosti 4 cm a horizontální přesnosti 5 cm. [1]

Výjimečná účinnost
Je připraven k práci ihned po zapnutí a dokáže shromáždit geoprostorová i RGB data z oblasti o rozloze 2,5 km2 během jediného letu. [2]

Intuitivní ovládání
Ve spojení s Matrice 350 RTK a DJI Terra nabízí L2 řešení na klíč, které se snadno používá a snižuje práh obsluhy.

 

 

Rámový lidar

Zvýšení dosahu detekce o 30 % [5]
L2 dokáže detekovat na vzdálenost 250 metrů při 10% odrazivosti a 100 klx [3] a až 450 metrů při 50% odrazivosti a 0 klx. [3] Typická operační výška nyní sahá až do 120 metrů, což výrazně zvyšuje bezpečnost a efektivitu provozu.

Menší laserová stopa, hustší mračna bodů
Díky zmenšené velikosti bodu 4 × 12 cm @100 m, což je pouze pětina velikosti bodu L1, detekuje L2 nejen menší objekty s více detaily, ale může také proniknout hustší vegetací a vytvářet přesnější digitální výškové modely (DEM).

Podporuje 5 návratů
V hustě zarostlých oblastech může L2 zachytit více bodů na zemi pod listím.

Efektivní rychlost mračna bodů: 240 000 bodů/s
V režimu jednoho i více návratů může L2 dosáhnout maximální rychlosti sběru mračna bodů 240 000 bodů za sekundu, což umožňuje získat více dat mračna bodů v daném časovém rámci.

Dva režimy skenování
Skener L2 podporuje dva režimy skenování, které uživatelům nabízejí flexibilitu v závislosti na jejich požadavcích. V režimu opakovaného skenování může LiDAR L2 dosáhnout jednotnějších a přesnějších mračen bodů a zároveň splnit požadavky na vysoce přesné mapování. V režimu neopakovaného skenování nabízí hlubší průnik pro získání více strukturálních informací, takže je vhodný pro inspekci elektrického vedení, lesnický průzkum a další scénáře.

Design na bázi rámu
Konstrukce založená na rámovém lidaru vede k efektivní rychlosti přenosu dat mračna bodů až 100 %. Spolu s tříosým závěsem přináší více možností skenování.

 

Vysoce přesný systém IMU

Zlepšená přesnost
Vysoce přesný systém IMU vyvinutý vlastními silami v kombinaci s polohovým systémem RTK dronu pro fúzi dat během následného zpracování poskytuje zařízení L2 přístup k vysoce přesným informacím o absolutní poloze, rychlosti a poloze. Kromě toho zlepšená přizpůsobivost systému IMU okolním podmínkám zvyšuje provozní spolehlivost a přesnost systému L2.

 – Přesnost vychýlení [6]
V reálném čase: 0,2°, po zpracování: 0,05°

– Přesnost náklonu/výkyvu [6]
V reálném čase: 0,05°, po zpracování: 0,025°

 

Žádné zahřívání IMU
Výkon systému IMU byl výrazně zvýšen a je připraven k použití v okamžiku, kdy je zapnut. A doprovodný dron je připraven zahájit úkoly okamžitě, jakmile je RTK ve stavu FIX, což přináší optimalizovaný zážitek v terénu.

 

RGB mapovací kamera

 • 4/3 CMOS, mechanická závěrka

Velikost pixelů byla zvětšena na 3,3 μm a efektivní pixely nyní dosahují 20 MP, což má za následek výrazné zlepšení celkového zobrazení a také obohacení detailů věrného barevného mračna bodů.

Minimální interval pořizování snímků byl zkrácen na 0,7 sekundy. Mapovací kamera má až 200 000 násobnou závěrku, což dále snižuje provozní náklady. Pokud není potřeba sběr mračna bodů, může kamera RGB stále pořizovat fotografie a videa nebo sbírat snímky pro mapování ve viditelném světle.

 

Vysvětlivky:

1. Měřeno za následujících podmínek v laboratorním prostředí DJI: Zenmuse L2 namontovaný na Matrice 350 RTK a zapnutý. Použití funkce Area Route programu DJI Pilot 2 k plánování trasy letu (s povolenou funkcí Calibrate IMU). Použití opakovaného skenování s RTK ve stavu FIX. Relativní výška byla nastavena na 150 m, rychlost letu na 15 m/s, sklon gimbalu na -90° a každý přímý úsek letové trasy byl kratší než 1500 m. Oblast obsahovala objekty se zjevnými úhlovými prvky a používala exponované kontrolní body tvrdé země, které odpovídaly difuznímu odrazovému modelu. Pro následné zpracování byla použita aplikace DJI Terra se zapnutou funkcí optimalizace přesnosti mračna bodů. Za stejných podmínek bez zapnuté funkce Optimize Point Cloud Accuracy je vertikální přesnost 4 cm a horizontální přesnost 8 cm.
2. Měřeno pomocí Zenmuse L2 namontovaného na Matrice 350 RTK s rychlostí letu 15 m/s, výškou letu 150 m, mírou překrývání stran 20 %, zapnutou funkcí Calibrate IMU, vypnutou funkcí Elevation Optimization a vypnutým sledováním terénu.
3. Uvedené údaje jsou typické hodnoty. Měřeno s použitím plochého předmětu o velikosti větší, než je průměr laserového paprsku, kolmého úhlu dopadu a atmosférické viditelnosti 23 km. V prostředí se slabým osvětlením mohou laserové paprsky dosáhnout optimálního dosahu detekce. Pokud laserový paprsek zasáhne více než jeden předmět, celkový výkon laserového vysílače se rozdělí a dosažitelný dosah se sníží. Maximální detekční dosah je 500 m.
4. Po zapnutí napájení se IMU nemusí zahřívat; uživatelé však musí počkat, až bude dron RTK ve stavu FIX, aby mohl létat a pracovat.
5. Vypočítáno porovnáním se Zenmuse L1.
6. Měřeno za následujících podmínek v laboratorním prostředí DJI: Zenmuse L2 namontovaný na dronu Matrice 350 RTK a zapnutý. Použití funkce Area Route programu DJI Pilot 2 k plánování trasy letu (s povolenou funkcí Calibrate IMU). RTK ve stavu FIX. Relativní výška byla nastavena na 150 m, rychlost letu na 15 m/s, sklon gimbalu na -90° a každý přímý úsek letové trasy byl kratší než 1500 m.
7. 3D modely byly zpracovány pomocí řídké reprezentace.
8. Podporuje pouze generování zpráv o kvalitě traťových bodů, ploch a liniových úloh.

Zenmuse P1

 

Efektivita díky flexibilní fotogrammetrii s full-frame – Nové měřítko pro letecký průzkum

Zenmuse P1 integruje full-frame snímač s výměnnými objektivy s pevným ohniskem na 3osém stabilizovaném gimbalu.

Je navržen pro fotogrammetrické letové mise, posouvá efektivitu a přesnost na zcela novou úroveň.

 • Přesnost bez GCP 3 cm vertikálně / 5 cm horizontálně [1]
 • Vysoká efektivita 3 km2 na jeden let [2]
 • 45 MPix full-frame senzor
 • 3osý stabilizovaný gimbal, chytré šikmé snímkování
 • Globální mechanická závěrka [3], rychlost závěrky 1/2000 sekundy
 • TimeSync 2.0 – synchronizace na úrovni mikrosekund

 

Mimořádná efektivita

Fotoaparát P1 obsahuje full-frame, vysoce citlivý snímač s nízkým šumem, který dokáže pořídit fotografii každých 0,7 s během letu a při jediném letu pokrývá 3 km2 [2].

Pozoruhodná přesnost

Zenmuse P1 je vybaven globální mechanickou závěrkou a zcela novým systémem TimeSync 2.0, který synchronizuje čas mezi moduly na úrovni mikrosekund, a umožňuje uživatelům pořizovat centimetrově přesná data v kombinaci s technologií kompenzace polohy a orientace v reálném čase.

Robustní všestrannost

Vytvářejte 2D, 3D a detailní modely díky integrovanému 3osému závěsu, který může být vybaven objektivy 24/35/50 mm a funkcí Smart Oblique Capture.

Účinnost, která zvládne vše

 • Full-frame kamera
 • 45 MPix snímač Full-frame
 • Velikost pixelu 4,4 μm
 • Nízkošumové zobrazování s vysokou citlivostí prodlužuje denní provozní dobu
 • Pořiďte fotografii každých 0,7 s během letu
 • TimeSync 2.0 synchronizuje kameru, letový ovladač, modul RTK a gimbal na úrovni mikrosekund

Více variant objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností

 • Globální mechanická závěrka [3], rychlost závěrky 1/2000 sekundy
 • Střední expozice v mikrosekundách
 • Podpora objektivů 24/35/50 mm s DJI DL bajonetem

Chytré šikmé snímání – Pracujte chytře, pracujte rychle

S P1 nasnímkujete až 7,5 km2 [4] za jediný pracovní den. Zvyšte efektivitu své fotografické mise pomocí funkce Smart Oblique Capture, kde se gimbal automaticky otáčí a pořizuje fotografie v různých potřebných úhlech. Na okraji letové oblasti budou pořizovány pouze fotografie nezbytné pro rekonstrukci, čímž se zvýší účinnost následného zpracování o 20% [5] na 50% [6].

 

[1] Mapovací mise při GSD 3 cm, se 75% mezisnímkovým a 55% meziřádkovým překrytím

[2] Při GSD 3 cm se 75% mezisnímkovým a 55% meziřádkovým překrytím

[3] Globální závěrky je dosaženo pomocí centrální listové závěrky

[4] Použití funkce Smart Oblique Capture při GSD 3 cm s 80% mezisnímkovým a 60% meziřádkovým překrytím

[5] Mapovaná oblast: 1,5 km2, výška letu: 200 m

[6] Mapovaná oblast: 0,5 km2, výška letu: 200 m

Zenmuse série H20

„H“ jako hybrid

Multi-senzorová užitečná zatížení přinášejí zcela novou úroveň účinnosti leteckých misí. Jedinečná inteligence a design integrace poskytuje nebývalé možnosti leteckého zobrazování pro celou řadu komerčních aplikací dronů. Přivítejte první hybridní senzorovém řešení DJI – řadu série Zenmuse H20.

 • 20 MPix kamera s proměnnou ohniskovou vzdáleností
 • 23x hybridní optické zvětšení
 • Radiometrická termální kamera 640 x 512 Pix
 • Laserový dálkoměr s maximálním dosahem 1 200 m
 • -20 °C až 50 °C provozní teplota
 • Aktivní stabilizace obrazu a EIS
 • Mód noční scéna

Všechny senzory, které potřebujete – vše v jednom

Zachyťte vše. Zblízka nebo z dálky. Ve skutečné živé barvě nebo tepelně. Integrovaný laserový dálkoměr (LRF) měří vzdálenost k objektu až do vzdálenosti 1 200 m. Výkonné, integrované užitečné zatížení, které uvolňuje pokročilé inteligentní funkce pro průmyslové platformy dronů DJI.

H20 – řešení se třemi senzory

 

 • 20 MPix kamera s proměnnou ohniskovou vzdáleností
 • 12 MPix širokoúhlá kamera
 • 1 200 m LRF

H20T – řešení se čtyřmi senzory

 

 • 20 MPix kamera s proměnnou ohniskovou vzdáleností
 • 12 MPix širokoúhlá kamera
 • 1 200 m LRF
 • 640 x 512 Pix radiometrická termální kamera
Zenmuse série H20N

Vize za hranicí tmy

„N“ jako noční vidění

Zenmuse H20N integruje mezi kameru se zoomem a širokoúhlým záběrem i snímač svitu hvězd*.

Ve spojení s termokamerami s dvojím zoomem a laserovým dálkoměrem získáte univerzální hybridní užitečné zatížení, které se hodí pro každou příležitost.

 • Noční vidění pomocí hvězd
 • Duální termokamery 640×512, 2×, 8× optický zoom
 • 20× hybridní optický zoom
 • Laserový dálkoměr 1.200 m maximální dosah
 • Synchronizované zvětšení rozdělené obrazovky
 • Inteligentní vylepšení noční scény
 • Krytí IP44
 • -20 °C až +50 °C provozní teplota

 

 

 

Modernizované senzory ve více rozměrech

Infračervený zoom

Duální termokamery

Rozlišení: 640×512

2x zoom (ekvivalentní ohnisková vzdálenost: 53 mm)

8x zoom (ekvivalentní ohnisková vzdálenost: 196 mm)

Podívejte se na celkový obraz

Širokoúhlá kamera s nočním viděním

Senzor hvězdného svitu: 2MP

Silnější výkon při slabém osvětlení

Proniknout závojem

Kamera s nočním viděním a zoomem

Senzor hvězdného svitu: 4MP

20× optický zoom, 128× maximální zoom

Detaily při slabém osvětlení

Přesná data o vzdálenosti

Laserový dálkoměr

Dosah: 3 m až 1200 m

Přesnost: ± (0,2 m + D × 0,15 %)**

 

 

Termální a hvězdné vidění pro zlepšení vašeho provozu

Vidět v noci

Kamery se zoomem a širokoúhlým záběrem jsou vybaveny senzory hvězdného svitu, které jsou přizpůsobeny pro prostředí se slabým osvětlením.

Infračervený zoom

Dvě termokamery poskytují 2×, resp. 8× zoom, což dohromady umožňuje až 32× přiblížení. Vyhledejte horká místa a po přiblížení je podrobně zkontrolujte.

 

Synchronizované zvětšení rozdělené obrazovky

H20N podporuje synchronizovaný zoom mezi termovizí a kamerami pro noční vidění. Uživatelé mohou měnit měřítko obou obrazů současně. To zdvojnásobuje efektivitu a usnadňuje porovnávání detailů vedle sebe.

 

Další inteligentní funkce

Pinpoint

Smart Track

HiRes grid foto

Panorama

 

 

Termální funkce

Barevné palety

Upravte barvy použité na tepelná data na základě požadavků mise.

Izotermy

Vizualizujte si určité teplotní pásmo, abyste zvýraznili své cíle.

Teplotní alarm

Přijímejte okamžitá oznámení v aplikaci DJI Pilot, když teplota objektu překročí vámi nastavené mezní hodnoty.

Režimy zisku

Nastavte režimy zesílení pro změnu zachyceného teplotního rozsahu: režim vysokého zisku pokrývá menší teplotní rozsah, ale je citlivější na teplotní rozdíly; režim nízkého zisku pokrývá širší teplotní rozsah.

Snímky R-JPEG

Snímky pořízené kamerou Zenmuse H20N jsou ve formátu R-JPEG s vloženými informacemi o teplotě. Importem těchto snímků do nástroje DJI Thermal Analysis Tool můžete měřit teplotu a upravovat parametry jako je emisivita a odražená teplota.

* Za jasných hvězdných nocí jsou lidé a vozidla dobře viditelní až do vzdálenosti 150 metrů od dronu.

** D označuje svislou vzdálenost mezi laserovým dálkoměrem a odrazným povrchem.

AVSS PRS-M200 (Padákový záchranný systém)

PRS-M200 je padákový záchranný systém (PRS) kompatibilní s ASTM F3322 a byl navržen tak, aby byl snadno integrovatelný s DJI Matrice řady 200. Upevňovací držák zajišťuje PRS, aniž by zasahoval do citlivých GPS modulů dronu a snadno se vejde do přepravního boxu. Systém obsahuje elektronický modul pro napájení padákové kapsule Parachute Pod ™ a systému ukončení letu. Palubní systém je vybaven automatickým spouštěcím zařízením padáku. Nezávislé dálkové ovládání pro ruční ovládání padáku vám poskytuje stálou kontrolu nad vašimi operacemi.

Hlavní funkce

 • V terénu vyměnitelná padáková kapsule
 • Snadno instalovatelný systém pro přerušení letu
 • Délka inicializace méně než 0,5 sekundy
 • Dosah dálkového ovládání větší než 2 km
 • ASRM F3322 dokumentace FAA pro operace nad lidmi, komplexní scénáře, Scénář 3 a další

Kompletní sestava obsahuje

 • 2 padákové kapsule Parachute PodsTM
 • Elektronický modul
 • Systém pro automatické ukončení letu
 • Automatický iniciátor
 • Systém pro uchycení
 • Dálkové ovládání pro ruční iniciaci
 • 2 elektronické baterie
 • Záruka 1 rok / 3 rozvinutí
 • CAA & ASTM F3322 dokumentace

Kompatibilní s DJI Matrice 200 V1, Matrice 200 V2, Matrice 210 V1, Matrice 210 V2, Matrice 210 RTK V1 a Matrice 210 RTK V2.

 

Ostatní příslušenství

Radiový vyhledávač
Pokud plánujete létat s eBee v extrémních situacích, jako je silný vítr, v horských oblastech nebo na velkých plochách, je toto příslušenství užitečnou pojistkou proti neočekávané ztrátě letadla.

Obsahuje malý vysílač, který se pohodlně vejde vedle baterie eBee a také přenosný ruční vyhledávač.

Kompatibilní s: eBee, eBee RTK, eBee SQ, eBee Plus

senseFly GeoBase
Nemáte vlastní GNSS základnovou stanici? Jste bez přístupu k VRS?
Využijte pracovní postupy eBee Plus s vysokou přesností s tímto snadno použitelným GNSS nástrojem.

Volitelně možno použít i jako rover pro měření.

uAvionix PingUSB

Údaje o živé letecké dopravě

eMotion od verze 3.5 výše podporuje přijímač PingUSB společnosti uAvionix pro příjem ADS-B / UAT a umožňuje operátorům dronů senseFly zobrazit data živého leteckého provozu během mise: stačí spustit aplikaci eMotion, připojit uAvionix PingUSB (k dispozici od společnosti senseFly) a kliknout na tlačítko Vzdušný provoz v eMotion. Tento živý zdroj dat pomáhá zlepšit povědomí o vzdušném prostoru a může potenciálně posílit počet možných typů misí, například o projekty probíhající v přetížených vzdušných prostorech, jako jsou letiště, nebo podobně.

 

Potřebujete dočasně více baterií k dokončení Vaší zakázky, nebo například druhý ovladač k Matrice 200 V2 pro náročnější projekt snímkování?

Obraťte se na nás pro cenovou nabídku zapůjčení.

GEOTRONICS Praha, s. r. o.

Pikovická 11
147 00 Praha 4

IČO : 480 27 014
DIČ: CZ48027014

Tel: +420 735 759 369

info@bezpilotne.cz

Provozní­ doba:

Pondělí - Pátek
8:00 - 16:30