DJI PHANTOM 4 RTK

Pokročilá inteligence. Zvýšená přesnost.

Povyšte svou další mapovací misi pomocí nejkompaktnějšího a nejpřesnějšího řešení mapování s nízkou letovou výškou.

DJI znovu definoval technologii svých dronů a způsobil převrat v dosažení standardu pro přesnost dronů – nabízí Phantom 4 RTK s centimetrovou přesností, který vyžaduje méně pozemních kontrolních bodů. 

  • RTK modul
  • 1″ CMOS senzor
  • D-RTK 2 GNSS mobilní referenční stanice
  • OccuSync
  • TimeSync
  • GS RTK Aplikace
  • 1 cm + 1 ppm RTK horizontální přesnost
  • 1,5 cm + 1 ppm RTK vertikální přesnost
  • 5 cm* absolutní horizontální přesnost fotogrammetrického modelu

* (Při letu ve 100 m, 2,7 cm GSD, slunečno.)

 

Polohovací systém s centimetrovou přesností

 

Nový modul RTK je integrován přímo v systému Phantom 4 RTK a poskytuje v reálném čase údaje o poloze v přesnosti jednotek centimetrů pro vyšší absolutní přesnost metadat snímků. Pod RTK modulem je redundantní GNSS modul, instalovaný pro udržení stability letu v oblastech se zhoršeným signálem GNSS, například v husté městské zástavbě. Díky kombinaci obou modulů je Phantom 4 RTK je schopen optimalizovat bezpečnost letu při současném zajištění co nejpřesnějších údajů pro geodézii, mapování a inspekční práce.

Přizpůsobte Phantom 4 RTK jakémukoliv pracovnímu postupu, s možností připojení tohoto systému k mobilní referenční stanici D-RTK 2, NTRIP (síťový přenos korekčních dat RTCM přes internetový protokol) pomocí 4G donglu nebo WiFi hotspotu. Další možností je uložit data satelitních observací k použití pro post-procesní kinematiku (PPK).

Sbírejte přesná data pomocí TimeSync

 

Aby bylo možné naplno využít výhod polohovacích modulů Phantom 4 RTK, byl vytvořen nový systém TimeSync pro nepřetržitou optimalizaci údajů letového ovladače, kamery a modulu RTK. TimeSync také zajišťuje, že každá fotografie používá nejpřesnější možná metadata a upravuje souřadnice určování polohy do středu CMOS – tím optimalizuje výsledky fotogrammetrického zpracování a umožní snímku dosáhnout přesnost údajů o poloze na úrovni jednotek centimetrů.

Přesný zobrazovací systém

 

Zachyťte nejkvalitnější obrazová data s 1 palcovým CMOS snímačem s rozlišením 20 megapixelů. Mechanická závěrka umožňuje bezproblémové mapování, protože Phantom 4 RTK se může při fotografování pohybovat, aniž by hrozilo riziko rozmazání pořízených snímků. Díky vysokému rozlišení může Phantom 4 RTK dosáhnout rozlišení snímku (GSD) 2,74 cm při výšce letu 100 metrů. Aby bylo zajištěno, že Phantom 4 RTK nabízí bezkonkurenční přesnost, každý objektiv fotoaparátu prochází přísným kalibračním procesem, kde se měří radiální a tangenciální deformace objektivu. Shromážděné parametry zkreslení se ukládají do metadat každého snímku, takže software pro následné fotogrammetrické zpracování lze precizně nastavit pro každého uživatele.

Aplikace určená pro plánování letů

 

Nová aplikace GS RTK umožňuje pilotům inteligentně ovládat svůj Phantom 4 RTK pomocí dvou režimů plánování – fotogrametricky, nebo pomocí navigačních bodů – spolu s tradičním režimem volného letu. Tyto režimy plánování umožňují pilotům stanovit dráhu letu dronu při současném přizpůsobení překrytu snímků, výšky letu, rychlosti, parametrů kamery a dalších funkcí, které nabízejí automatizované mapování nebo inspekční pracovní postupy.
Aplikace GS RTK byla navržena s ohledem na její uživatele, a proto má vytvořenu řadu funkcí pro specifické mapovací nebo inspekční pracovní postupy. V aplikaci je například implementováno přímé načtení souborů KML pro plánování letů v kanceláři, nový režim priority závěrky, který udržuje expozici konzistentní napříč všemi snímky nebo varování před silným větrem, které upozorňuje piloty na nepříznivé povětrnostní podmínky.

Bezproblémová kompatibilita s mobilní referenční stanicí D-RTK 2

 

Podpořte své mise snímkované pomocí Phantom 4 RTK mobilní stanicí D-RTK 2, která poskytuje dronu diferenciální GNSS korekční data v reálném čase. Spolu tak vytváří přesné mapovací řešení. Robustní design mobilní stanice a přenosový systém OcuSync 2.0 vám zajistí, že s Phantom 4 RTK můžete v jakémkoli okamžiku získat přesná data na úrovni centimetrů.

Přenosový systém OcuSync

 

Vychutnejte si stabilní a spolehlivý HD obraz a přenos videa ze vzdálenosti až 7 km, což je výborné pro mapování větších území.

*Bez překážek, bez rušení, pokud vyhovuje FCC. Specifikace maximálního letového rozsahu je závislá na síle a odolnosti rádiového spojení. Pokud není dovoleno jinak, létejte vždy s dronem na dohled.

Začněte mapovat ještě dnes

 

Se zabudovanou aplikací pro plánování letů (GS RTK) a jednoduchou metodou pro sběr dat RTK (síť RTK nebo mobilní stanice D-RTK 2) mají piloti kompletní řešení pro všechna geodetická snímkování, mapovací nebo inspekční lety – přímo po prvním vybalení zařízení z přepravního kufru.

Geotronics Praha, s. r. o.

Pikovická 11
147 00 Praha 4

IČO : 480 27 014
DIČ: CZ48027014

Tel: +420 296 801 186
Fax: +420 296 801 185

info@bezpilotne.cz

Provozní­ doba:

Po - Pá
8:00 - 16:30