Efektivita v sezóně: senseFly představuje mapovací dron typu pevné křídlo eBee Ag pro zemědělství

 

senseFly, globální lídr v oblasti mapovacích dronů s pevnými křídly, představuje eBee Ag, nejnovější přírůstek do řady dronů eBee X.

Uživatelsky přívětivé a cenově dostupné eBee Ag pomáhá zemědělcům, agronomům a poskytovatelům služeb efektivně získat letecká data a informace o vitalitě plodin pro rychlejší agronomické rozhodování, které může zlepšit výnosy a potenciál zisku.

„V zemědělském průmyslu chybí vitální mapovací řešení, které nabízí profesionální výsledky za dostupnější cenu,“ vysvětluje Michael O’Sullivan, vedoucí marketingu senseFly. „Uvedení eBee Ag na trh představuje cenově dostupné řešení typu pevné křídlo, které poskytuje dlouhou dobu letu a vysokou účinnost, stejně jako kvalitu, přesnost a rozlišení dat, které projekty mapování v zemědělství vyžadují.“

 

Konstrukcí na platformě vlajkové lodi senseFly eBee X pomáhá eBee Ag profesionálům v zemědělství překonat mnoho výzev, kterým čelí v oblasti plánování a monitorování zdraví plodin. eBee Ag umožňuje snadněji než kdy dříve vyhledávat potenciální problémové oblasti v terénu, získávat kritické informace o zdraví plodin a půdy.
eBee Ag je vhodné pro intenzivní a opakované mise mapování plodin. Je vybaveno standardní baterií a vydrží až 45 minut letu. Baterie s prodlouženou výdrží zvyšuje dobu letu až na 55 minut – umožňuje systému eBee Ag pokrýt více než 160 hektarů v jednom letu a ve srovnání s konvenčním průzkumem šetří drahocenný čas a peníze.
eBee Ag je vybaveno novým, lehkým dvojitým senzorem Duet M s pevným užitečným zatížením, které zahrnuje RGB kameru senseFly S.O.D.A. a multispektrální kameru Parrot Sequoia+. Díky svému víceúčelovému fotoaparátu pořizuje eBee Ag přesná RGB a multispektrální data, aby pomohlo lepšímu rozhodování na zemi. Pravidelné shromažďování multispektrálních údajů je zásadní pro účinné hodnocení zdraví plodin, optimalizaci vstupů a včasné zachycení indikátorů škůdců, chorob a zamoření plevelem, které ohrožují výnosy plodin. Vysoce přesné indexové mapy umožňují zemědělským odborníkům porozumět každému akru a spravovat problematické oblasti v celém poli – než ovlivní zisky.
eBee Ag také nabízí funkci Real-Time Kinematic (RTK) pro větší přesnost mapování. Díky dostupnému RTK může eBee Ag dosáhnout absolutní přesnosti až 2,5 cm u RGB snímku. Tyto údaje o poloze lze poté bezproblémově integrovat do stávajících strojů nebo systémů pro správu farem s podporou GPS.
eBee Ag také přichází s novým batohem senseFly pro řadu eBee X, což je chytrý a odolný způsob, jak mít vše potřebné při přepravě dronu do terénu a zpět.
eBee Ag sdílí svou DNA s vlajkovou lodí mapovacího dronu s pevnými křídly senseFly eBee X, které přineslo revoluci v sektoru bezpilotních letadel díky snadnému použití a několika nejmodernějším senzorům. Díky jedinečnému rozšíření pomocí prodloužené výdrže, které umožňuje letový čas až 90 minut a pokrytí na jeden let až 500 ha ze 122 m, je eBee X prémiovým řešením, které uživatelům nabízí vysoce přesnou RTK / PPK na vyžádání pro dosažení absolutní přesnosti až 1,5 cm i bez pozemních kontrolních bodů.

Zemědělci, agronomové a další profesionálové v zemědělství – včetně organizací, kteří si pořídí eBee Ag nebo jakýkoli dron z řady eBee X – získají přístup k intuitivnímu softwaru pro plánování letů eMotion od společnosti senseFly, technické podpoře a nabídce zdrojů, včetně týmu odborníků, globální distribuční síťi a nově spuštěné e-learningové vzdělávací platformě senseFly Academy a programu Certified Operator Program.