eBee Geo je novým přírůstkem do řady profesionálních mapovacích dronů senseFly typu pevné křídlo

 

senseFly, globální lídr v oblasti mapovacích dronů typu pevné křídlo, dnes oznamuje rozšíření svého vlajkového řešení dronu eBee X představením eBee Geo. eBee Geo je prvním rozšířením řady dronů s pevnými křídly eBee X a je vytvořeno jako cenově výhodná volba pro geodety a profesionály GIS, kteří zatím nemusí být obeznámeni s možností mapování a sběrem dat pomocí dronů s pevnými křídly.
S maximální dobou letu 45 minut může eBee Geo dosáhnout pokrytí jedním letem 160 ha při výšce letu 122 m – nabízí ideální řešení pro menší geodetické firmy a poskytovatele služeb pomocí dronu, kteří hledají způsob jak rozšířit své možnosti mapování a zároveň splnit očekávání rozpočtu. Operátoři napříč řadou vertikál, včetně stavebnictví, územního plánování a správy pozemků, mohou také těžit z možností zobrazování RGB dat pomocí senseFly S.O.D.A. užitečného zatížení fotoaparátu s fixní ohniskovou vzdáleností při dosažení vyšší účinnosti a absolutní přesnosti až 2,5 cm díky dostupné funkci Real-Time Kinematic (RTK) eBee Geo.

eBee Geo vychází z vlajkové lodi eBee X s pevnými křídly, která přinesla revoluci v sektoru bezpilotních letadel díky snadnému použití a několika nejmodernějším senzorům navrženým tak, aby vyhovovaly každé mapovací zakázce bez ohledu na to, jak jsou náročné. S jedinečnou možností prodloužené výdrže, která umožňuje letový čas až 90 minut a pokrytí jednoho letu až 500 ha na 122 m, je eBee X prémiovým řešením, které nabízí uživatelům vysoce přesnou RTK / PPK na vyžádání pro dosažení absolutní přesnosti až 1,5 cm – bez pozemních kontrolních bodů.
„Z rozsáhlého naslouchání našim zákazníkům a porozumění jejich potřebám a problémům jsme rozpoznali rostoucí poptávku po řešení, jako je eBee X, ale za nižší cenu.“, uvedl Benjamin Pinguet, produktový manažer ve společnosti senseFly. „eBee Geo bylo navrženo s ohledem na tyto potřeby a nabízí lepší letové časy, dosah a přesnost než kvadrokoptéry a zároveň poskytuje přístupné, ale profesionální řešení mapování pomocí dronů s pevnými křídly.“
S eBee Geo budou mít zákazníci také přístup k intuitivnímu softwaru pro plánování letů eMotion společnosti senseFly, technické podpoře a nabídce dalších zdrojů, včetně vlastního týmu odborníků, globální distribuční sítě a nově spuštěné e-learningové platformy senseFly Academy a programu Certified Operator Program.